Lincolnshire Indoor Bowling Association

Kindly sponsored by
Lincolnshire Co-op

Mixed Pairs

Trophy presented by Reg Jackson
1976 / 77 R. Stanley R. Stanley Spalding
1977 / 78 T. Pollock K. Hassall Scunthorpe
1978 / 79 J. Read B. Read Boston
1979 / 80 M. Melton T. Pollock Scunthorpe
1980 / 81 J. Stone J. Stone Lincoln
1981 / 82 B. Maddison B. Clubley Spalding
1982 / 83 J. Tomlin M. Tomlin Boston
1983 / 84 K. Mould W. Mould Lincoln
1984 / 85 O. Sales B. Pearson East Lindsey
1985 / 86 B. Maddison B. Clubley Spalding
1986 / 87 J. Grimbleby D. Grimbleby Scunthorpe
1987 / 88 J. Tomlin M. Tomlin Boston
1988 / 89 J. Tomlin M. Tomlin Boston
1989 / 90 J. Myers R. Foxton East Lindsey
1990 / 91 J. Tomlin M. Tomlin Boston
1991 / 92 M. Hewinson R. Thacker Boston
1992 / 93 C. Hiom W. Hobart Boston
1993 / 94 A. Baker M. Pulling Grantham
1994 / 95 H. Graves P. Graves Lincoln
1995 / 96 B. Heath W. Jackson Dunholme
1996 / 97 A. Baker M. Pulling Grantham
1997 / 98 B. Hudson T. Bannister Sleaford
1998 / 99 P. Strong D. Johnson Lincoln
1999 / 00 P. Strong D. Johnson Lincoln
2000 / 01 K. Catlow G. Plaskitt Scunthorpe
2001 / 02 P. Thompson D. Auckland Grantham
2002 / 03 M. Swift A. Dent Jnr Scunthorpe
2003 / 04 J. Edson B. Jackson Lincoln
2004 / 05 P. Thompson D. Auckland Grantham
2005 / 06 J. Wilson T. Gilroy Lincoln
2006 / 07 M. Johnson P. Bark Horncastle
2007 / 08 K. Lake P. Roberts Sleaford
2008 / 09 J. Morris D. Brown Lincoln
2009 / 10 R. Allen P. Simpson Spalding
2010 / 11 A. Dent Jnr. A. Gowshall Louth
2011 / 12 P. Thompson D. Auckland Grantham
2012 / 13 M. Johnson K. Jackman Horncastle
2013 / 14 C. Jackson C. Leuty Spalding
2014 / 15 R. Simpson G. Smith Spalding
2015 / 16 M. Johnson K. Jackman Horncastle
2016 / 17 S. Plaskitt K. Rands Lincoln
RUNNERS UP
1985 / 86 J. Geeson r. Varley Grantham
1986 / 87 A.E. cook A. Cook Scunthorpe
1987 / 88 A. Major G. Golding Scunthorpe
1988 / 89 A. Robins E. Codd Lincoln
1989 / 90  A. Limb D. Wilson Boston
1990 / 91 J. Cammack R. Hall Boston
1991 / 92 K. Bagley T. Barrand Boston
1992 / 93 J. Palmer G. Palmer Lincoln
1993 / 94 C. Hiom W. Hobart Boston
1994 / 95 P. Strong D. Johnson Lincoln
1995 / 96 B. Hudson T. Bannister Sleaford
1996 / 97 A. Bell C. Bell Stamford
1997 / 98 P. Strong D. Johnson Lincoln
1998 / 99 Y. Roper J. Darley Louth
1999 / 00 Y. Roper J. Darley Louth
2000 / 01 K. Draper G. Draper Lincoln
2001 / 02 C. Cox M. Dolby Stamford
2002 / 03 L. Read B. Hawes Skegness
2003 / 04 J. Bannister N. Barnatt Sleaford
2004 / 05 B. Coxon T. Bannister Sleaford
2005 / 06 B. Hudson T. Bannister Sleaford
2006 / 07 T. Gilroy P. Strong Lincoln
2007 / 08 S. Simpson-Shaw L. Feary Boston
2008 / 09 P. Thompson D. Auckland Grantham
2009 / 10 A. Salmon B. Hawes Skegness
2010 / 11 T. Gilroy P. Strong Lincoln
2011 / 12 A. Bellamy S. Dunham Spalding
2012 / 13 W. Featherstone R. Flowers Long Sutton
2013 / 14 S. Hoyles M. Tomlin Boston
2014 / 15 S. Plaskitt K. Rands Lincoln
2015 / 16 L. Harris S. Harris Stamford
2016 / 17 M. Brummitt B. Foxon Skegness