Lincolnshire Indoor Bowling Association

Kindly sponsored by
Lincolnshire Co-op

18 & Under Competitions

Singles

DATE WINNER CLUB RUNNER UP CLUB
1994 / 95 Paul Simpson Spalding ??  
1995 / 96 Paul Simpson Spalding ??  
1996 / 97 Garrath Booth Spalding ??  
1997 / 98 Garrath Booth Spalding C. Harrison Horncastle
1998 / 99 Paul Simpson Spalding P. Mountain Scunthorpe
1999 / 00 Gemma Broadhurst Spalding Paul Wing Sleaford
2000 / 01 Adam Horsfield Spalding Kevin Rands Scunthorpe
2001 / 02 Dean Tute Lincoln H. Arrowsmith Louth

Singles – Senior Section

DATE WINNER CLUB RUNNER UP CLUB
2002 / 03 Hayley Robinson Sutton St James Richard Paul Spalding
2003 / 04 Martin Spencer Spalding Richard Paul Spalding
2004 / 05 Rebecca Field Boston Annalisa Bellamy Long Sutton
2005 / 06 Martin Spencer Spalding Joe Carling Spalding
2006 / 07 Matthew Whyers Boston Richard Ashton Lincoln
2007 / 08 Jonathan West Boston Russell Dent Louth
2008 / 09 Tom Riggall Skegness Martyn Sands Skegness
2009 / 10 Jonathan West Boston Calvin Leuty Spalding
2010 / 11 Chelsea Tomlin Boston Paul Oak Skegness
2011 / 12 James Staples Scunthorpe Adam Berridge Grantham
2012 / 13 David Bristow Sleaford Daniel Willows Long Sutton
2013 / 14 Steven Carr Scunthorpe Harry Cain Lincoln
2014 / 15 Jordan Philpott Spalding Stephen Harris Stamford
2015 / 16 Stephen Harris Stamford Ruby Hill Spalding
2016/17 Liam Reeson Boston Louise Harris Stamford

Singles – Junior Section

DATE WINNER CLUB RUNNER UP CLUB
2002 / 03 Tom Fisher Lincoln Craig Mills Long Sutton
2003 / 04 Calvin Leuty Sutton st James Joe Carlin Spalding
2004 / 05 Joe Carlin Spalding Jonathan West Boston
2005 / 06 Jonathan West Boston Michael Emery Boston
2006 / 07 Jonathan West Boston Charlie Leuty Sutton St James
2007 / 08 Tom Riggall Skegness Chelsea Tomlin Boston
2008 / 09 Adam Berridge Grantham Ryan Willows Long Sutton
2009 / 10 Ryan Huskisson Boston Adam Berridge Grantham
2010 / 11 Harry Cain Lincoln Ruby Hill Spalding
2011 / 12 Harry Cain Lincoln Jordan Philpott Spalding
2012 / 13 Steven Carr Scunthorpe Ruby Hill Spalding
2013 / 14 Daniel Harrison Boston Ruby Hill Spalding
2014 / 15 Joe Ford Sutton St James David chapman Sutton St James
2015 / 16 Aaron Wild Spalding Nicole Moseley Spalding
2016/17        

Mixed Pairs

2003 / 04 Winners Rebecca Allen & Richard Paul (Spalding)
  Runners up Rebecca Field (Boston) & Craig Mills (Long Sutton)
2004 / 05 Winners Rebecca Field (Boston) & Craig Mills (Long Sutton)
  Runners up Rachelle Chantry (Skegness) & Simon Keay (Scunthorpe)
2005 / 06 Winners Rebecca Field (Boston) & Craig Mills (Long Sutton)
  Runners up Annalisa Bellamy (Long Sutton) & Martin Spencer (Spalding)
2006 / 07 Winners Charlie Leuty (Sutton St James) & Martin Spencer (Spalding)
  Runners up Melissa Leuty & Calvin Leuty (Sutton St James)
2007 / 08 Winners Chantal Spencer & Jonathan West (Boston)
  Runners up Caroline Davis (Grantham) & Martin Sands (Skegness)
2008 / 09 Winners Kirsty Sansam (Boston) & Lee Friend (Spalding)
  Runners up Chantal Spencer & Jonathan West (Boston)
2009 / 10 Winners Chantal Spencer & Jonathan West (Boston)
  Runners up Chelsea Tomlin (Boston) & Ben Wilson (Spalding)
2010 / 11 Winners Chantal Spencer & Jonathan West (Boston)
  Runners up Charlie Leuty (Spalding) & Ryan Huskisson (Boston)
2011 / 12 Winners Charlie Leuty & Ryan Huskisson (Spalding)
  Runners up Cody Ingamells (Boston) & Adam Berridge (Grantham)
2012 / 13   not played